O NÁS      NOVINKY      NAŠE KAVALÍRKY      ODCHOVY      ŠTĚŇÁTKA      FOTOGALERIE      KONTAKT      
Satinka

Bonginka

Mongi

ODCHOVY

A            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Ta první Kettynčina šťěňátka se narodila 9.12. 1995. Tatínek se jmenoval Bergon z Podhradí Boskovic. Štěňátka byla tři - Aram, Audy a Arletta Terako, kterou jsme si nakonec nechali.

B            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Druhý Kettynčin vrh na "B" se narodil 20.2. 1997 a tatínek byl znovu rubínek Bergon. Bylo jich šest: Best, Bronika, Bertine, Batum, Bozeta a Berenika Terako.

C            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Arlettka měla štěňátka poprvé ve dvou letech. Tatínek byl Nero z Hukvaldského podhradí a štěňátka se narodila 7.12. 1997. Byli to Clif, Claudy, Corsika a Corny.

D            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Po čtvrté se stal tatínkem Benedetto Tricyrtis, a to 11.12. 1998. Arlettka měla pískajících válečků sedm: Denim, Derrik, Dessy, Derby, Dixi, Deryl a Dippy Terako.

E            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Ketynka měla naposledy štěňátka 12.2. 2000 s Virgilem z Císařského mlýna. Miminka dostala jména na "E": Etim, Erik, Elvin a Engine Terako.

F            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Za dalším ženichem pro Arlettku jsme jeli až do Německa. Byl to Ernie Black Jack of the Fairytale castle a štěňátka která se narodila 4.12. 2000 se jmenují Finn, Fairytale a Frenzy Terako.

G            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Bonginčin první vrh štěňátek se narodil 11. dubna 2005. Byli tam 4 kluci a 4 holky, z toho 4 štěňátka BT a 4 RU. Bohužel jedna RU holčička byla slabá a po týdnu umřela. Pak se zdálo vše v pořádku, ale po nějaké době umřela i slabší BT holčička. Počasí během května a června bylo docela slušné, takže jsme mohli mrňousky vynášet na zahrádku. Všechny předchozí vrhy jsme měli v zimním období, takže tentokrát jsme si to náležitě užívali. Štěňátka se krásně batolila na trávě, ovšem v 6ti týdnech už to byla smečka, která pořádala dostihy kolem zahrádky. Když se unavila, velmi je bavilo ležet mezi kameny a okusovat skalničky. V osmi týdnech odešla štěňátka (Greffy, Grace, Gallica, Gordon a Goliáš) ke svým novým páníčkům a fenečka Gerenika zůstala s námi.

H            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Bonginka měla podruhé štěňátka 18.6. 2006, na základě ultrazvuku jsme jich čekali víc, ale na svět přišly jen dvě pořádně buclaté ruby holčičky - Holdwine a Huricane, z obou opečovávaných miminek už jsou slečny a jedna z nich - Holdwine (Winny) bydlí s námi.

CH            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Vrh štěňátek „CH“ se narodil 14. září 2007. Byla to první štěňátka naší Gerinky.Otec byl Brill Black z Hradu Doubravka. Přestože tatínek byl BT, narodila se 4 RU štěňátka - fenečky Charell, Chardone a Chanson a pejsek Charm. Gerenika se o štěňátka starala vzorně.

I            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Gerinka byla po létě 2008 stráveném na chatě ve velmi dobré kondici a tak jsme v říjnu 2008 krytí zopakovali. Tentokrát s BT pejskem Míšou (Mazanec Sladká krása), kterého jsem už dlouho obdivovala. V prosinci se narodilo 6 krásných štěňátek. Issaya, Idar Igary a Iasmine v ruby kožíšku a Indigo a Ikinuku v kožíšku černém. Issaya (Rexík) a Iasmeen dosáhli pěkných úspěchů na výstavách.

J            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
V červnu 2009 byly Winynce 3 roky a tak byl nejvyšší čas pořádat svatbu. Otcem jejích štěňátek, vrh „J“, je opět Míša. Bohužel ze dvou BT holčiček porod přežila jen jedna, a jak jinak, tato opečovávaná princeznička zůstala v naší smečce – jmenuje se Jodie Princess alias Knedlíček .

K            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Satinčina první štěňátka Karim a Kersi se narodila 9. 10. 2010. Tatínkem byl Rexík (Issaya Terako) Karimek byl oproti malinké Kersince téměř dvojnásobný, ale v dospívání se vše srovnalo.

L            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
V pořadí třetím a posledním vrhu štěňátek se Gerince narodili 3 rezaví kloučci, a dostali jména Largo, Leskymo (Kubíček) a Lewis. I odchování těchto štěňátek zvládla Gerinka na jedničku.

M            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Pro Satinku jsme tentokrát vybrali za ženicha typově velmi krásného Bodýska z chovatelské stanice Koblížek. Byla to láska na první pohled a po dvou měsících nám Satinka nadělila 6 štěňátek. 3 kluky (Marty, Morris a Mathias) a 3 holčičky (Mirrel, Mischel a Mongi). BT fenečku Mongi jsem si zamilovala, a tak nakonec zůstala doma s maminkou.

N            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Tento vrh štěňátek jsme odchovali na jaře 2013. Byla to první Jodinčina štěňátka. Tatínkem byl opět Artur Koblížek (Body). Všechna zdědila po něm ruby kožíšek. Dostala jména Nelson, Nathaniel a Niké.

O            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Vrh O je prvním vrhem fenečky Mongine Silky Black Terako. Tatínkem je Helandros Brandon Lee. Narodily se dvě ruby fenečky Odetta a Orinne a dva BT kluci Oliwer a Orwin.

P            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
23. února 2014 se naší Jodie Princess Terako narodila štěňátka - kluci BT Porthos Terako, RU Persey Archie Terako, a holčičky RU Princess Darinne Terako a BT Prissy Terako. Tatínkem se stal Imperial Ted Inu Yashas Bestia (Snoopy).

Q            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Naší Satince (Aneridee Super Sateen) se poslední štěňátka narodila 14. 4. 2015. Tatínkem byl Artur Koblížek (Boďásek). Narodila se samá BT štěňátka - kluci Querty a Quinlan a holky Quinsy a Quentine.

R            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Druhým vrhem Monginky (Mongine Silky Black) a tatínka Helandros Brandon Lee je vrh R, ve kterém se 26. prosince 2015 narodilo 5 štěňátek: kluci BT Ringo, RU Rocky a holky BT Rostya, BT Roseanne a RU Roxie.

S            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Tatínkem prvního vrhu naší Orinky (JCH Orrine Terako) je ICH Master Famous Napoleon. Spolu stvořili 6 štěňátek: kluky RU Sharon, RU Shimon, RU Sebastian, RU Sydney a holky RU Samaya, RU Sansa. Štěňátka se narodila 16. září 2017.

T            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
21. října 2017 porodila CCH Mongine Silky Black Terako štěnátka po tatínkovi ICH Bonitos Companeros Yes We Can RED (Heinz). Byli to kluci RU Tobias, RU Tadeáš, BT Terron a holky RU Thierry, BT Twiggy.

U            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Orrine Terako a Master Famous Napolenon jsou rodiče štěňátek U, která přišla na svět 5. září. Narodilo se 5 ruby holčiček, ale jedna bohužel záhy umřela. Fenečka Unique Wendy Terako zůstala doma, ostatní holčičky, Unique Colette, Unique Sophia a Unique Justine se mají skvěle u svých páníčků.

V            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Rodičům Orrine Terako a Atrey Linden Leaves se narodila 7.1.2020 štěňátka Verron, Valmont, Victory, Vanilla, Vallance a Vinnie Ruby Love Terako.

W            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Rodičům Orrine Terako a Atrey Linden Leaves se 16.5.2021 narodila 4 štěňátka - 3 ruby kluci, Wolfram, Worthy a Wilbert a jedna ruby holčička Wistaria.

Y            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
První štěňátka naší Vendulky (Unique Wendy Terako) a tatínka Voltíka (Voltaire z Vrchu králů) se narodil císařským řezem 29.3.2022. Když nám štěňátka přinesli, nevěřili jsme, že jsou naše. 3 z nich, 3 holčičky, byly v barvě BH. Kromě toho byla ve vrhu BT holčička a RU chlapeček. Dědeček z tatínkovy strany je sice trikolor, ale kde se v naší linii vzal barevný gen dodnes přesně nevím. Zjistili jsme, že prababička pradědečka byla asi BH, ale tento gen se u nás předtím nikde neprojevil. Byl to šok. Z tohoto vrhu zůstala doma rozkošná BT holčička Yoon Celine Terako.

Z            foto       (OTEVŘE SE V NOVÉM OKNĚ)
Druhý vrh naší Vendulky (Unique Wendy Terako) přišel na svět 20.3.2023, bohužel opět císařským řezem. Narodily se dvě krásné holčičky, RU a BT. Rubínová holčička je celá máma a BT holčička zase úplně po tatínkovi, kterým je krásný BT pejsek, Boleslav z Panství lomnice (Beily).

© 2024 Terako, majitel MVDr. Irena Kociánová